Gliwice, ul Warszawska - 13.10.2012 r.
Puchar Polski Juniorów Młodszych - II Edycja

Tym razem bez medalu zakończyły II edycję Pucharu Polski w Szpadzie w kategorii Junior Młodszy zawodniczki Piasta Gliwice. Zawiodła przede wszystkim główna faworytka do złotego medalu, zwyciężczyni I edycji PP – Kaja Kościelniak. Podopieczna Macieja Chudzkikiewicza miała teoretycznie najłatwiejszą drogę na podium, ale nie weszła nawet do najlepszej 16-stki tych zawodów. Kościelniak przegrała i to wyraźnie, bo 11:15 z broniącą barw UKS ATLAS TARNOWO PODGÓRNE – Weroniką Nawrot.

Mocno niezadowolony z wyniku swojej zawodniczki był Maciej Chudzikiewicz. – Była rozstawiona z nr 1, była faworytką i mocno liczyłem, że zwycięży w Gliwicach, ale dziś walczyła zdecydowanie poniżej swoich możliwości – powiedział tuż po przegranej walce fechmistrz Piasta.

Honoru szermierczej szkoły Piasta próbował bronić na co dzień walcząca w młodszej kategorii wiekowej Julia Kyrcz. 13-latka w 1/32 sprawiła miłą niespodziankę, pokonując starszą od siebie o trzy lata zawodniczkę Pałacu Młodzieży Katowice, Adriannę Szkółkę – 15/11. W 1/16. Kyrcz do końca prowadziła wyrównaną walkę z Wiktorią Skrzypczak, reprezentującą klub Kusy Szczecin. Gliwiczance zabrakło jednak doświadczenia i w samej końcówce poniosły ją emocje, co bezlitośnie wykorzystała rywalka, dwukrotnie celnie trafiąjąc. Julia Kyrcz ostatecznie została sklasyfikowana na 15 miejscu, Kaja Kościelniak na 17 lokacie, a trzecia z naszych reprezentantek zakończyła pucharowe zmagania na 54 miejscu.

Zwyciężyła Agnieszka Rolek z AZS Katowice, drugie miejsce zajęła Paulina Wilaszek z SKS Radomyśl Wielki. Na trzecim stopniu podium stanęły Weronika Łuszcz (Szpada Wrocław) i Weronika Rabczewska (MKS Kusy Szczecin). Najlepsza z gliwiczanek okazała się Karolina Mazanek. Szpadzistka Muszkietera Gliwice zakończyła zawody na 7 lokacie. W turnieju wzięło udział 98 zawodniczek z całej Polski