Transport osób za granicę - Belgia, Holandia, Niemcy. Vipmartour - Mariusz Woszczyński

Piast Gliwice – Lech Poznań, relacja LIVE

piast_lechNiedzielne starcie Piasta z Lechem zapowiada się jako jedno z najciekawszych w 16. kolejce spotkań o mistrzostwo Ekstraklasy. Po porażce Pogoni, gliwiczanie mają szansę na zbliżenie do pierwszej ósemki. Lechici pewnie będą chcieli wykorzystać potknięcia Bełchatowa i Śląska Wrocław i zmniejszyć dystans do prowadzącej trójki. Zachęcamy do przyjścia na stadion i kibicowania niebiesko-czerwonym, ale tych co nie mogą być obecni na meczu, do śledzenia  relacji LIVE.

Rezerwy wygraną kończą piłkarską jesień

Piast2-2014Udanie zakończyły rezerwy Piasta piłkarską jesień pewnie wygrywając przed własną publicznością z Małapanew Ozimek 3:0. Bramki dla drugiej drużyny Piasta strzelali: Kwaśniewski, Dziczek i Dytko. W pierwszej połowie jeszcze Grondowy obronił rzut karny. Podopieczni Dawida Cholewy dominowali w tym meczu  od początku do końca. Czytaj dalej

Zakończyć najgorszą w historii serię. Piast – Lech, zapowiedź

lech-piast-badiaTak fatalnej serii w meczach z jedną drużyną Piast nie miał jeszcze w swojej historii. W ostatnim pięciu pojedynkach z Lechem, gliwiczanie stracili 17 goli, nie strzelając ani jednej bramki. Ostatni raz w spotkaniu o punkty niebiesko-czerwoni pokonali poznańską „Lokomotywę” 13 października 1968 r. Angel Perez w swojej krótkiej przygodzie z Piastem dokonał już jednak kilku historycznych rzeczy. Po wygranej z Górnikiem w Zabrzu, zwycięstwie nad Legią czas więc na pokonanie Lecha. Czytaj dalej

Piast – Lech Poznań, historia spotkań

Jeśli  Piast gra z Lechem to pewne jest, że w meczu tych drużyn nie zabraknie  bramek. Zarówno ligowe starcia, jak i pucharowe  pojedynki obfitowały w gole i były ciekawe dla kibiców, choć nie zawsze szczęśliwe dla Piasta. Oba zespoły zmierzyły się sześć razy w II lidze, dziewięć   razy rywalizowały ze sobą  w Ekstraklasie i stoczyły pięć pojedynków w Pucharze Polski. Były też gry towarzyskie. Czytaj dalej

Porażki z Lechem to już przeszłość – Hebert

hebertW ten weekend  piłkarska ekstraklasa rozpoczyna rundę rewanżową Piast w niedzielę podejmować będzie Lecha Poznań. W pierwszym meczu w tym sezonie tych drużyn zdecydowanie lepsi byli poznaniacy, którzy pokonali gliwiczan aż 4:0.  Parę stoperów w tamtym spotkaniu tworzyli Polak i Horvath. Pierwszego nie ma już  w kadrze Piasta, drugi ostatnio jest rezerwowym. Czytaj dalej

Niezbędnik kibica 16. kolejki

ekstraklasa-bigPo przerwie na mecze reprezentacji – bardzo udane w wykonaniu „Biało-czerwonych” – już w najbliższy weekend do gry powrócą piłkarze T-Mobile Ekstraklasy. Od piątku do poniedziałku rozegrane zostaną spotkania 16. kolejki rozgrywek polskiej ligi. To początek serii rewanżów, które zadecydują o podziale na grupy mistrzowską i spadkową. Piast drugą częśĆ sezonu rozpocznie od starcia z Lechem Poznań. Czytaj dalej

Kibic z Facebooka

facebookJeszcze kilkanaście miesięcy temu, gdy oddawano do użytku kolejne, nowe stadiony, Ekstraklasa S.A. chwaliła się rosnąca frekwencją na piłkarskich arenach. Ostatnio jednak nikt nie podaje statystyk mówiących ilu widzów zasiada na trybunach. Trudno się jednak temu dziwić, gdy przyjrzymy się liczbom. W tym sezonie w 15. kolejkach tylko w dwóch przypadkach na stadionie pojawił się komplet widzów. Było to w 9. kolejce, gdy Wisła Kraków podejmował Legię Warszawa i w 10, gdy Cracovia u siebie grała z Wisłą. Czytaj dalej

Marcin Brosz w Radzie Powiatu Gliwickiego

Brosz-BoiskoMarcin Brosz, były trener Piasta Gliwice został wybrany do Rady Powiatu Gliwickiego. Pełniący przez cztery lata funkcje szkoleniowca gliwickiego klubu, Marcin Brosz dokonał trudnej sztuki, bo dostał się kandydując z szóstego miejsca i to nie z ugrupowania znanej partii, ale z lokalnej inicjatywy – KWW Porozumienie Mieszkańców Powiatu Gliwickiego. Rada Powiatu to organ stanowiący prawo na szczeblu powiatu i kontrolny samorządu powiatowego. Na Piasta wpływu więc żadnego mieć nie będzie. Czytaj dalej

Gerard-Badia-poziom
Gerard Badia po pucharze Polski: W pierwszej połowie czułem się bardzo komfortowo. Miałem wielkie chęci do gry. Grało mi się wspaniale i chciałem, aby ta połowa nigdy się nie kończyła. Widziałem, że kibicom podobała się moja postawa, a owacja, jaką mi zgotowali przy zejściu z boiska była czymś wyjątkowym.